Hakkımızda

Erdemler ahşap ailesi olarak tarihi eserlere ve günümüz mimarisine, profesyonel ve yenilikçi kadromuzla hizmet vermeye devam ederek, tarih ten aldığımız değerleri ilkeli bir yaklaşımla sentezleyip dünü ve bugünü kaliteden ödün vermeden buluşturuyoruz.

 

Erdemler ahşap ailesi olarak bu işte yetişmiş ustalarla cami (mimber, mihrap, vaiz kürsüsü, kapı, balkon korkuluğu ve aksesuarlarıyla) ve dekor üzerine tüm kurum ve özel kamusal alanlara hizmet vermekteyiz. Amacımız bu kültürel mirası sahip çıkmaktır.

 

Ne yazık ki günümüzde gittikçe zayıflamakta olan bu sanat dalına tekrar canlandırıp, hak ettiği değere ulaşması ve bizden sonraki nesillere muhteşem bir miras olarak kalması için elimizden geleni yapmak asli görevlerimizden dir. yaptığımız işin ulvi özelliğinin farkındayız. bu işin aşk ile yapılması, duyarlılıkla yaşatılması gerektiğinin bilincindeyiz.

 

Erdemler ahşap ailesi olarak; bu ülkeye, bu millete, bu ecdat mirası sanata karşı sorumluklarını çok iyi bilmektedir.

 

Sorumlu kurum, duyarlı kurum duruşu ile sadece bu işin ticaretini yapmayarak, aynı zamanda bu sanatın gelişmesi, yaygınlaşması için her türlü gereklilikleri yerine getirecektir.

 

Erdemler ahşap kurucusu Vedat Erdem Kimdir?

1974’te Kahramanmaraşta doğmuştur ve aslen de Kahramanmaraş’lıdır.

 

İlk ve ortaokulu Kahramanmaraşta tamamladı. 1989 yılında Ankara Merkez İmam Hatip Lisesine başladı 1993 de mezun oldu. Ankara Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünü 1997 de bitirdi. Okul yıllarında başladığı ahşap oyma sanatını Kahramanmaraştaki en iyi ustalardan öğrendi.

 

Ahşap oyma sanatını geliştirmeye karar vererek  2000 yılında Erdemler oymacılık el sanatları ltd. şti kurdu. Kahramanmaraş'ta atölye bazında başladı. Yurt içi ve yurt dışına çeşitli sandıklar, sedir, şark köşesi ve camii dekorasyonu işleri yaptı. 2004 yılında Ankara sitelerde teşhir yeri açtı.

 

2006 yılında sitelerde 2. atölyeyi kurdu, Halen kardeşleriyle beraber farklı oymalar ve yenilikçi tasarımlarla camii dekorasyonu (mimber, mihrap, vaiz kürsüsü, kapı, balkon korkuluğu, çehiz sandığı, şark köşesi) özel ve kamusal alanlarda hizmet vermektedir.

Evli ve bir çocuk babasıdır.